STANDARDNÍ PROVEDENÍ DOMŮ

U NÁS SE NADSTANDARD STÁVÁ STANDARDEM

Dovolte nám blíže představit standardní rámec dodávky vybavení našich chytrých domů v Rezidenci Luční.  Tento rok přichází z aktuální revolucí v bydlení, a to chytrou domácností.

OBÁLKA DOMU

NÍZKOENERGETICKÉ ŘEŠENÍ DOMU

Porotherm 44 T Profi

Broušený cihelný blok s minerální izolací, byl zvolen především pro svůj tepelný odpor 6,67 m2K/W. Samotný blok je doporučen pro výstavbu pasivních domů. Otvory v cihlách jsou již ve výrobě vyplněny hydrofobizovanou minerální vatou (voda po ní stéká).

Omítky

Pro zajištění perfektního ozvduší v domě a zachování výborných vlastností zvolené cihly Porotherm T Profi, využíváme paropropustnou tepelně izolační omítkovou směs firmy Baumit.

Střešní krytina

Vybrali jsme kvalitní německou střešní tašku NELSKAMP řady Sigma. Na krytinu je nanesena speciální horní vrstva. Ta dodává krytině zvýšenou jemnost, minimální poréznost a tím nejvyšší samočistící schopnost a odolnost povrchu.

Okna

Výbornou izolační obálku našich domů doplňují dobře zvolená okna. Vsadili jsme na zaručenou kvalitu. Profil oken značky REHAU GENEO® s trojitým zasklením, vícekomorovým systémem, výbornou tepelnou a hlukovou izolací, je ideální volba.

ÚSPORA ENERGIÍ

NÍZKOENERGETICKÉ ŘEŠENÍ DOMU

Stříkaná izolace

Výborná pro svou hlukovou a tepelnou izolaci. Aplikace snižuje náklady na vytápění až o 70%. Nechutná hlodavcům ani škůdcům a zabraňuje tvorbě plísní, je tedy vytvářeno zdravé prostředí. Díky své struktuře buněk v zimě váš domov ohřívá a v létě zase ochlazuje.

Rekuperace

Řízené větrání s rekuperací tepla lze označit jako nejúčinnější způsob jak zvýšit kvalitu vzduchu v domě. Doporučuje se zejména pro alergiky a lidi s dechovými potížemi. Jako příjemný bonus následuje úspora energie za vytápění.

Podlahové vytápění

Nejlepší teplo je teplo od nohou. Proto v našem standardu naleznete pouze inteligentní podlahové vytápění s centrálním ovládáním včetně individuálního ovládání v každé místnosti.

Solární panely

Jako další bod k doplnění úspornosti našich domů jsme do standardu zahrnuli také solární panely pro ohřev teplé užitkové vody s 400 litrovou akumulační nádrží.

CHYTRÁ DOMÁCNOST

POHODLNĚJI UŽ TO NEJDE

Společně s výstavbou projektu Rezidence Luční se společnost CYCLUS RESORT, s.r.o. rozhodla domy plně automatizovat. Můžete tak ovládat veškeré vybavení domu pomocí svého chytrého telefonu a to odkudkoliv. Zvolený chytrý systém dokáže rozlišit i příchozího obyvatele domu a dle toho navolit tu správnou atmosféru, vytápět příslušný pokoj nebo automaticky zastínit nevyužívané pokoje  a mnoho dalšího. Jedná se o revoluci v pohodlném bydlení.

 

Společně s pohodlím si můžete užívat i pocit bezpečí. Návštěvníky také vidíte na svém chytrém telefonu, při odchodu z domu automaticky zatáhne předokenní žaluzie, dokáže kontrolovat spuštěné přístroje i po vašem odchodu.

 

Také úspora domu opět stoupá. Po odchodu dům vypne veškerá nepotřebná osvětlení, ztlumí vytápění dokonce přizpůsobí chod rekuperace.

Ovládání garážových vrat

Vjezdová brána

Dálkově ovládaná markýza

Dálkové ovládaní vytápění

Videotelefon odkudkoliv

Automatické předokenní žaluzie

ZAJIŠTĚNÍ BEZPEČNOSTI

POCIT BEZPEČÍ A KLIDNÝ SPÁNEK

Videotelefon

Pomocník, který se postará o pohodlí obyvatel domu, ale předevsím se také jedná o výrazný bezpečnostní prvek každého objektu. Pro zajištění maximálního pohodlí je videotelefon instalován do každého patra domu nebo vily.

Elektronické zabezpečení

Zabezpečovací zařízení s možností napojení na centrální pult ochrany. Jablotron je špička na českém trhu v oblasti zabezpečení. Systém nabízí mnoho nástaveb je profesionální a především jednoduché na ovládání.

Odemykání

Stále zvažujeme, které možnosti inteligentního odemčení vchodových dveří využijeme. Zda odemčení chytrým telefonem či otiskem prstu.

Předokenní žaluzie

Nejenom výborným cloněním slunečního světla, ale také jako jednu z ochraných pomůcek proti vloupání lze předokenní žaluzie označit. Společně se zabezpečovacím zařízením se o svůj majetek již nemusíte bát.

ZAJIŠTĚNÍ POHODLÍ

DALŠÍ NADSTANDARD VE STANDARDU

Centrální vysavač

Nezbytný pomocník v domácnosti, který nejde vidět ani slyšet. Rozvody jsou v každém patře, pohodlně proto dosáhnete do každé místnosti. Značka Electrolux se vyznačuje vysokým výkonem a výbornou filtrací, s využitím samočistícího pohyblivého filtračního vaku.

Elektroinstalace

I ve zdánlivě standardní dodávce elektroinstalace se můžeme lišit. Každá místnost má minimálně čtyři zásuvky. Mysleli jsme také na připojení internetu a televize, právě tyto zásuvky naleznete na každé straně pokoje. Sami si určíte kde si přístroj ustavíte.

Automatická markýza

Příjemný stín v horkých letních dnech na prostorné terase zajistí automatická markýza. I tuto markýzu budete moci ovládat prostřednictvím prvků chytré domácnosti. V případě nepřízně počasí se o sebe postará sama.

Garážová vrata

Automatická garážová vrata dodávaná pro dvougaráž jsou vybavena dětskou pojistkou. Opět je lze připojit do sítě chytré domácnosti, takže je pohodlně ovládáte prostřednictvím svého chytrého telefonu.

Pojízdná brána

U nás naleznete ve standardu i pojízdnou bránu, při příjezdu na pozemek, ovládanou také prostřednictvím sítě chytré domácnosti, opět tak můžete vše pohodlně ovládat prostřednictvím chytrého telefonu.

Komín

Pocit luxusu a maximálního pohodlí u krbých kamen. Zvolili jsme opět to nejlepší na českém trhu, a to komín Schiedel řady Absolut, což je vysoká záruka kvality.